سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خ شریعتی،بالاتر از پل رومی، ک عاج، پ۷

  • همراه سرا

همواره یکی از مهمترین دغدغه ها و مشکلات بیماران و همراهان ایشان در طول دوره درمان، موضوع اسکان و دسترسی راحت به خدمات درمانی و حمایتی است. در سال ۱۳۵۶ مرحومه لطیفه امیرقاسمی یک باب ساختمان مسکونی در محله دزاشیب را به صورت وقف دراختیار بیمارستان شهدای تجریش قرار داده که این ملک با عنوان همراه سرا در سال ۱۳۸۱ به طور رسمی دراختیار موسسه خیریه بهنام دهش پور قرار داده شده است.

ماموریت اصلی همراه سرا، فراهم آوردن شرایط مناسب اقامتی برای بیماران طی دوران مداوای ایشان با پذیرایی از بیمار و یک فرد همراه است. در این واحد امکاناتی ازقبیل کلیه لوازم ضروری زندگی مانند اتاق استراحت، ارائه وعده های خوراک (صبحانه، ناهار، شام و میان وعده) به صورت رایگان در اختیار بیماران قرارداده می شود. همراهان نیز از خدمات صبحانه و ناهار رایگان بهره مند می شوند. به منظور ایجاد احساس نشاط و امید به زندگی برای بیماران و همراهان، خدمات حمایتی شامل کلاسها و دوره های آموزشی، تفریحی، هنری و مراسم مختلف مناسبتی نیز در این مرکز اجرا می شود.

ساختمان و محوطه همراه سرا که پیوسته با کمکهای مردمی اداره شده است در راستای بهبود وضعیت و قابلیت ارائه خدمات به مراجعه کنندگان تاکنون طی سه نوبت مورد بازسازی قرار گرفته است.

همراه سرای موسسه خیریه بهنام دهش پور مجموعه ای است شامل ۱۴ اتاق ، ۳۵ تخت بیمار، ۳۲ تخت همراه، ۱۰ سرویس بهداشتی، ۴ حمام ، یک آشپزخانه، یک سالن اجتماعات، یک ساختمان برای برگزاری کلاس های آموزشی و دفتر همراه سرا.

بیماران مراجعه کننده از سایر استان ها که در حال درمان هستند، در بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان شهدا تجریش با هماهنگی مددکاری بیمارستان در طول مدت درمان می‌توانند با یک همراه، باتوجه به پروتکل‌ها و دستورالعمل های تعریف شده به همراه سرای موسسه خیریه بهنام دهش پور معرفی و پذیرش شوند. پس از پذیرش، پکیج‌های بهداشتی رایگان در اختیار بیماران قرار گرفته و در طول مدت اقامت از خدمات اسکان رایگان بهره مند می گردند و از برنامه ها و کلاس‌های متنوع از قبیل (دعا خوانی، هنر درمانی، آوا درمانی، روانشناسی، خیاطی، گلسازی،قلاب بافی و …) که اکثرا توسط داوطلبان قدیمی و بیماران بهبود یافته اجرا می گردند، استفاده نمایند.

خیرین و نیکوکاران گرامی میتوانند با اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی (اقلام خوراکی، پوشاک و اقلام مورد نیاز این واحد) به صورت روزانه و یا موردی (مناسبت های مذهبی)، موسسه خیریه بهنام دهش پور را در استمرار این خدمت یاری نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد همراه سرا به شماره ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۳۳۳ و یا گروه خدمات حمایتی داخلی ۱۰۵ و ۱۲۷ و یا دفتر موسسه داخلی ۱۰۱ و ۱۱۴  طی ساعات اداری تماس حاصل نمایید.

میدان قدس، به سمت خیابان باهنر، کوچه شهید صادقی، بن بست دوم، انتهای کوچه، همراه سرای موسسه خیریه بهنام دهش پور